Omladina 1964

podeli sa prijateljima ...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

NASTUPAJU BUDUĆE ZVEZDE JUGOSLOVENSKE ESTRADE

 Festival „Omladina 64″je trajao od 14. do 16 maja 1964. godine a održan je u prepunoj sali subotičkog Narodnog pozorišta.


Prve večeri festivala izvedeno je devet kompozicija mladih autora koje je publika spontano prihvatila a njihove interpretatore – pevače, ansamble Gudačkog orkestra, Plesnog orkestra i ženski hor Muzičke škole, pod rukovodstvom dirigenta Josipa Kovača, nagradila toplim i dugotrajnim aplauzom.

Omladina-1964-640

Među nagrađenima je i šesnaestogodišnja učenica Biserka Spevec, kao najbolji mladi interpretator. Kao izvođači odabranih melodija javljaju se, kasnije popularna imena: Bisera Veietanlić, Zafir Hadžimanov i drugi.

Zanimljivo je da su publika i stručni žiri dali svoj glas za istu melodiju: „Sećanje na susret“. Na sledećem, petom festivalu, učestvovalo je preko dve stotine stvaralaca iz cele zemlje. Među nagrađenima su Zvonko Ćulina iz Zagreba, Jovan Adamov iz Novog Sada, Vladislav Kanić iz Zemuna. Biserka Spevec je ponovo među nagrađenima.

1.  PLAVE KOVRDŽE
Aranžman:  Stevan Radosavljević
Pevaju:        Silvija Franc, Stevan Zarić

2.   TI SI OPET TU
Aranžman:  Stevan Radosavljević
Pevaju:        Silvija Franc, Stevan Zarić

3.  MISTER MORSE
Aranžman:   Milan Asić, Stevan Radosavljević
Pevaju:   Jarmila Cikotska, Stevan Zarić

4.  HOL A SZERELEM ?
Aranžman:    Milan Asić, Stevan Radosavljević
Pevaju:         Emilija Sabo , Jarmila Cikotska

5.  NAŠA SUBOTA
Aranžman:    Josip Kovač, Predrag Stefanović
Pevaju:          Katarina Dorožmai, Vladimir Kanić

6.  ONA VOLI SAMO TVIST
Aranžman:    Ilija Genić, Milan Kotlić
Pevaju:         Zoran Rambosek, Zafir Hadžimanov

7.  PRVI ŠKOLSKI DAN
Aranžman:    Bojan Adamič, Zvonimir Skerl
Pevaju:          Elvina Štelc, Ivanka Pavlović

8.  IZGUBLJENI PUT
Aranžman:    Ilija Genić, Vojislav Simić
Pevaju:          Mirjana Beširević, Bisera Veletanlić

9.  VOLI ME
Aranžman:     Josip Kovač, Franjo Jenč
Pevaju:           Zafir Hadžimanov, Zoran Rambosek

10.  PEVAJ PESMU
Aranžman:     Mihajlo Živanović, Franjo Jenč
Pevaju:           Vladislav Kanić, Bisera Veletanlić

11.  NAŠ PUT
Aranžman:      Stevan Radosavljević, Franjo Jenč
Pevaju:            Antika Stipić, Biljana Pilić

12.  TIHA LUNA
Aranžman:       Ferdo Pomikalo, Bojan Adamič
Pevaju:             Marjan Mumelaš, Jurica Pavuković

13.  ZNAM
Aranžman:       Milan Kotlić, Mihajlo Živanović
Pevaju:             Biserka Spevec, Gordana Dimitrijević

14.  MARI
Aranžman:        Ferdo Pomikalo, Predrag Stefanović
Pevaju:              Jurica Pavuković, Marjan Mumelaš

15.  ŠKOLSKO ZVONO, MI I TVIST
Aranžman:         Ferdo Pomikalo, Josip Kovač
Pevaju:               Ivanka Pavlović, Katarina Dorožmai

16.   MISLIM O TEBI
Aranžman:         Vojislav Simić, Milan Kotlić
Pevaju:               Gordana Dimtrijević, Mirjana Beširević

17.   SEĆANJE NA SUSRET
Aranžman:         Josip Kovač, Milan Kotlić
Pevaju:               Katica Bidleg, Biserka Spevec

18.  JA DANAS NEĆU DOĆI
Aranžman:         Ferdo Pomikalo, Franjo Jenč
Pevaju:               Marjan Mumelaš, Biljana Pilić

NAGRADE.

–              stručnog žirija
I     Vera Radman  („SEĆANJE NA SUSRET“)
II    Brana Honjec („MISTER MORSE“)
III    Laslo Balaž  („ŠKOLSKO ZVONO, MI I TVIST“)

–              publike
Vera Radman („SEĆANJE NA SUSRET“)

–              za najmlađeg kompozitora
Laslo Balaž

–              za najvedriju kompoziciju
Svetozar Radić („PRVI ŠKOLSKI DAN“)

–              za najbolju interpretaciju
Biserka Spevec, šesnaestogodišnja učenica iz Zagreba

–              za najbolju kompoziciju koja izražava život omladine
Jovan Adamov („ZNAM“)

Tags: